Návrh, rekonstrukce a Realizace RD v okolí Brna

Ložnice

Návrh a autorský dozor: Monika Kolesová
Nábytek: noční stolky a komoda designovynabytek.cz, manželská postel Léto, Polstrin Design
Tapety: obrazová tapeta Pixers.cz, tapety BN Impulse
Tapetářské práce: Monika Kolesová
Dekorace: Monika Kolesová
Fotograf: Barbora Grünwaldová

Ložnici je řešena v minimalistickém stylu. Místnosti jednoznačně dominuje velká, celočalouněná manželská postel, doplněná nočními stolky a komodou v retro- stylu. Šatní skříně jsou umístěny do výklenku, doplněné bodovým LED osvětlením.  Příjemnou atmosféru navozují dominující odstíny šedé barvy, akcentující žluto- skořicová barva a obrazová tapeta s romantickým motivem létajících rybek nad městem. Drobné dekorace korespondují barvou i motivem s fototapetou.

Rekonstrukce chodby

Návrh a autorský dozor: Monika Kolesová
Nábytek: dvířka Ikea- Ulriksdal, Luža nábytek s.r.o.
Tapety: tapety BN Impulse
Tapetářské práce: Monika Kolesová
Dekorace: Monika Kolesová
Čalounické práce: Čalounictví Andrysík, Křenovice
Fotograf: Barbora Grünwaldová

Předsíň, jako ve většině zadání, měla být koncipována především funkčně a vyřešit uložení svrchníků, bot, sportovních potřeb kabelek, tašek a uskladnění polštářů ze zahradního posezení. K řešení jsme přidaly i rozměr estetický a vytvořily zajímavý prostor ve skandinávském stylu, který stylově koresponduje s celým bytem. Za zrcadlovými dveřmi, v čele místnosti, se ukrývá šatna s úložným prostorem a věšákovou stěnou. Šatnu osvětluje pohybové LED čidlo, které se aktivuje po vstupu do komory. Po celé délce místnosti probíhá nástěnný výklopný botník. Strukturální omyvatelná tapeta skryla drobné nerovnosti stěn a staré zrenovované obrazové rámy vytvořily zajímavou dekoraci na téměř 3 metry vysoké stěně. Motivem na obrazech je samotná tapeta. Příchozí vítá výrazný dekorativní prvek, torzo sochy ženy. Možnost sednou si při obouvání je stylově vyřešen repasovaným křesílkem v bruselském stylu a praktickou úložnou truhlou s podsedákem a polštáři, které barevně propojují celý interiér místnosti.

Koupelna

Návrh a autorský dozor: Monika Kolesová
Nábytek: Luža nábytek s.r.o.
Dekorace: Monika Kolesová
Fotograf: Barbora Grünwaldová

Návrh koupelny vycházel z představy, že dominantou místnosti se stane krásné starožitné zrcadlo a celý koncept byl této myšlence přizpůsoben. Střídmost v barvách a použitých materiálech dalo vyniknout nejen zrcadlu ale i kožené odkládací stoličce před sprchovým koutem a suché dekoraci ve vysoké skleněné váze. Úložné prostory se ukrývají v pojízdných skříňkách pod umyvadlem a v nice za vstupními dveřmi  s hliníkovou roletkou.


Obývací kout

Návrh a autorský dozor: Monika Kolesová
Tapetářské práce: Monika Kolesová
Fotograf: Barbora Grünwaldová

Redesign obývacího koutu měl svou koncepcí navazovat na obývací místnost s integrovanou kuchyní. Monochromaticky laděnou místnost, kde se výrazné barvy objevovaly jen v detailech na knihách, časopisech a kde převládaly hnědé tóny, jsme oživili ocelově modrozeleným otáčecím polohovatelným křeslem a dekorativními polštáři na kožené sedací soupravě. Velké zrcadlo v masivním rámu na stěně, odráží do místnosti nejen venkovní světlo, ale vytváří i zajímavou iluzi obrazu, tím že zrcadlí venkovní zeleň. Masivní dubový stolek byl doplněn lehkým odkládacím stolkem. Nástěnné osvětlení dalo obývací místnosti modernější vzhled.

Domácí pracovna v pánském stylu

Návrh a autorský dozor: Monika Kolesová
Nábytek: Luža nábytek s.r.o.
Tapety: fototapeta Dimex XL Wood
Tapetářské práce: Monika Kolesová
Dekorace: Alice Rajnyšová
Fotograf: Barbora Grünwaldová

Požadavkem bylo vytvořit pracovnu pro klienta, který pracuje z domova, s dostatkem úložných a odkládacích míst a velkou pracovní plochou. Rozhodli jsme se v místnosti ponechat krásný secesní starožitný stůl a křeslo, jako výrazný akcent k jinak moderně koncipované pracovně. Navržený nábytek má jednoduché linie, v provedení lamina v šedém odstínu a dubové dýhy. Úložná stěna je odlehčena vloženým policovým dílem s integrovaným osvětlením, které probíhá i po celé délce pracovního stolu. Intensita světla je regulovatelná. Ve stěně osvětluje sbírku těžítek a broušené sklo po rodičích, které jsou výraznou dekorací v místnosti a jediným ústupkem klienta, který preferuje především účelové řešení místnosti. Na pracovní stůl navazuje odkládací plocha, kde našly své místo tiskárny, skenery a třídící odkládací boxy. Zemité barvy, fototapeta letokruhů na stěně a přírodní kůže na podlaze dotváří atmosféru pánského pracovního pokoje.

Zimní zahrada

Návrh a autorský dozor: Monika Kolesová
Nábytek: židle Ton
Dekorace: Monika Kolesová
Fotograf: Barbora Grünwaldová

Zimní zahrada se měla změnit v místnost, kde se bude dobře dařit nejen subtropickým rostlinám, ale především členům rodiny a jejich přátelům, při posezení za dlouhých zimních večerů. Snad nejtěžší úkol byl pro majitele redukovat počet rostlin tak, aby mohlo vzniknout posezení pro 10 lidí. Vybrané rostliny dostaly nové moderní květináče. Nádherná celoročně nakvétající Bougenvillia, přesazená do vysoké glazované vázy se stala okamžitě výrazným květinovým dekorativním prvkem. Interiér zimní zahrady je doladěn skleněnými svícny, vázou a dózami na sušené bylinky, které hezky doplňují velké skleněné plochy s výhledem do zahrady. Celá jedna stěna v zimní zahradě byla obložena kamenem. Stropní osvětlení bylo nahrazeno stojací lampou s dlouhým ramenem a do držáku po stávajícím osvětlení byla upevněna větev, která bude využívána k zavěšení drobných dekorací.